Žádné produkty
Ortopedicky tvarované vložky (tzv. ortopedické vložky) pomáhají zejména tam, kde vlivem vrozených dispozic nebo jiných příčin došlo k tvarové změně chodidel (plochá noha, deformace prstů, patní ostruha či rozdílná délka nohy).
Vhodné jsou ale i pro toho, kdo chce svým nohám jednoduše dopřát pohodlí či úlevu.
Hlavním přínosem vložek je, že pomáhají rovnoměrněji rozložit tlak na větší plochu chodidla, čímž odlehčují přetěžovaným místům a vyrovnávají postavení kotníků. Chodidla vedou tak, aby při zatížení neměnila příliš svůj tvar a zároveň aby nebyl omezován jejich přirozený pohyb. Těmito vlastnostmi jsou vhodné pro každého, kdo chce ulevit svým nohám a šetřit je při celodenní námaze, zmírnit otlaky a zlepšit postavení chodidel.
Správná poloha chodidel je důležitá pro správné držení celého těla. Vložky mohou poskytnout citelnou úlevu nejen nohám, ale také kolenům, kyčlím či zádům.
Vložky, díky svému anatomickému tvaru, zmírňují příznaky související s poklesem podélné a příčné klenby, mezi které patří: pocit těžkých nohou, zvýšená únavnost a trnutí nohou, nepříjemné bolestivé pocity, otoky, pálení a další. Vložky jsou také možnou prevencí vzniku a zhoršování problému vbočeného palce.
● vyrovnávají kotníky a chodidla do správného osového postavení
● pomáhají rovnoměrněji rozložit tlak na plochu chodidla
● oddalují únavu nohou i svalů
● chrání chodidla, tlumí nárazy a změkčují došlap
● zlepšují stabilitu při chůzi i kontrolu pohybu
● po nadměrném zatížení chodidel dochází k rychlejší regenerace svalů nohy a dolní končetiny
● zvyšují pohodlí v obuvi
● stabilizují chodidla, aby při zatížení neměnila tolik svůj tvar (šířku, délku)
● nesprávný pohyb dolních končetin (kolena do X)
● vbočený kotník (pronace)
● bolest v chodidlech při delším stání
● rychlá únava při pohybu
● změna tvaru chodidla (délka, šířka)
● bolesti klenby
● bolest paty, patní ostruha
● přetížení kloubu palce (Hallux valgus)
● pohyb po malé ploše chodidla
● zvýšený tlak na patu a špičku (ztvrdlá kůže na patách a pod klouby prstů)
● bolesti bederní páteře
● ztvrdlá kůže pod klouby prstů
● bolest a přecitlivění v oblasti klenby
● zhoršená stabilita
● supinace
● bolestivost Achillovy šlachy a další
--------------------------------
Vzhledem k tomu, že cca 85 % všech získaných deformací nohou nám způsobuje obuv, je důležité své boty správné vybrat. Vhodná je uzavřená obuv (plná pata a špička), která svou konstrukcí odpovídá rozměrům nohy. Má dostatečný plošný a výškový prostor pro pohyb prstů. Výška podpatku by neměla přesáhnout u dětské obuvi 2 cm i s podešví a u dospělé obuvi 4 cm. Obuv by měla být opatřena pevným a dostatečně dlouhým opatkem. Pamatujte na to, že bota by se měla přizpůsobit noze a ne naopak.
Stejně jako střídáte obuv pro různé typy aktivit, střídejte nošení ortopedických pomůcek a vložek. Jejich používání by mělo být zároveň doplněno správným cvičením, které je pro nápravu i prevenci rozvoje problému dolních končetin nezbytné. A to platí jak u mladých lidí a dětí, kdy je šance na nápravu chodidla vyšší, tak u starších lidí, kteří mohou správným cvičením alespoň zabránit zhoršení stavu. Pokud se Vaše problémy s chodidly nelepší, poraďte se se svým fyzioterapeutem nebo odborným lékařem.
---------------------------------------
Pokud se nechcete vzdát "nezdravé" módní obuvi, mohou to být právě vložky a ortopedické doplňky, kterými lze nedostatečně tvarovanou či příliš tvrdou obuv výrazně vylepšit. Díky vložkám budou boty pohodlnější a Vaše nohy budou v mnohem lepší kondici. Antibakteriální stélky dokáží také značně zlepšit hygienické vlastnosti obuvi. Vaše staré boty mohou být zase jako nové!